Informace o nás

ZA PROJEKTEM STOJÍ UNIE PORODNÍCH ASISTENTEK – UNIPA

UNIPA je nezisková organizace, která sdružuje porodní asistentky a také studentky oboru porodní asistence. Společně se podílíme na rozvoji oboru porodní asistence v souladu s nejnovějšími vědeckými poznatky a snažíme se svým dílem přispět ke zkvalitnění péče o ženu a dítě.

PROJEKT #RODIMVKLIDU VZNIKL SE ZÁMĚREM PODPOŘIT TĚHOTNÉ ŽENY I OBA RODIČE PO PORODU BĚHEM EPIDEMIE KORONAVIRU

Rozhodli jsme se tak reagovat na epidemii koronaviru a s ní související opatření vlády. Rodimvklidu.cz je tu pro těhotné ženy, které čekají na porod, pro ženy v šestinedělí a také pro oba rodiče po porodu, v porodnici či doma s novorozencem.

Situace během epidemie je velmi nejistá a rychle se mění. Cílem webu i telefonní linky je budoucí i nové rodiče co nejvíce podpořit, uklidnit a poskytnout informace o tom, co mohou dělat dál. Těhotným ženám a čerstvým rodičům nabízíme odborné rady porodních asistentek a podporu v náročné době. Chceme tak co nejvíce snížit dopady epidemické krize na zdraví a psychiku žen i dětí.

Na lince pracuje celkem 30 porodních asistentek, které prošly základním školením v telefonickém poradenství. Porodní asistentky na lince odpovídají bez nároku na honorář.

EDIT: Provoz telefonní poradenské linky byl ukončen ke konci nouzového stavu.

S Vašimi dotazy se prosím obracejte přímo na konkrétní porodní asistentky ve Vašem kraji. Seznam porodních asistentek najdete ZDE.

Na další podobě poradenství a podpory pro rodiče UNIPA aktuálně pracuje. 

Koordinátorka Linky

Marie Rumlenová – marie.rumlenova@gmail.com

Koordinátorka porodních asistentek

Magdalena Ezrová – ezrova@unipa.cz

Web

Martin Weinpold – www.completestudio.cz
Pábení – www.pabeni.cz

Technická podpora 

Daniel Dostál – imagemakers.cz

Zastřešující organizace

Unie porodních asistentek – unipa.cz

Share This