O PROJEKTU - Rodím v klidu

Informace o nás

ZA PROJEKTEM STOJÍ UNIE PORODNÍCH ASISTENTEK – UNIPA

UNIPA je nezisková organizace, která sdružuje porodní asistentky a také studentky oboru porodní asistence. Společně se podílíme na rozvoji oboru porodní asistence v souladu s nejnovějšími vědeckými poznatky a snažíme se svým dílem přispět ke zkvalitnění péče o ženu a dítě.

PROJEKT #RODIMVKLIDU VZNIKL SE ZÁMĚREM PODPOŘIT TĚHOTNÉ ŽENY I OBA RODIČE PO PORODU BĚHEM PANDEMIE KORONAVIRU

Těhotným ženám a čerstvým rodičům nabízíme odborné rady porodních asistentek a podporu nejen v náročné době pandemie. Rodimvklidu.cz je tu pro těhotné ženy, které čekají na porod, pro ženy v šestinedělí a také pro oba rodiče po porodu, v porodnici či doma s novorozencem. Těhotenství, porod a mateřství přináší řadu nových otázek i nečekaných výzev a naší snahou je poskytnout rodičům odborné odpovědi na všechny jejich otázky. 

Cílem webu i telefonní linky je budoucí i nové rodiče co nejvíce podpořit, uklidnit a poskytnout informace ohledně zdraví, těhotenství, porodu a zdravotní péče spojené s reprodukcí. Chceme podpořit kvalitní a bezpečnou péči v těhotenství, při porodu a po porodu a chceme tak co nejvíce snížit nejen dopady pandemické krize na zdraví a psychiku žen i dětí, ale jakékoliv obtížné životní situace, která může nastat nejen vlivem  celospolečenských událostí. Jsme zde pro všechny ženy a muže, kteří potřebují podporu, odborné informace a respektující péči, ať už se jedná o solo rodiče nebo ženy, které si prošli porodnickým násilím. 

Na lince a v poradně pracuje 5 porodních asistentek, které prošly školením v telefonickém a mailovém poradenství a základním školením v krizové intervenci.

Koordinátorka Linky

Marie Rumlenová – marie.rumlenova@gmail.com

Koordinátorka porodních asistentek

Magdalena Ezrová – ezrova@unipa.cz

Web

Martin Weinpold – www.completestudio.cz
Pábení – www.pabeni.cz

Technická podpora 

Daniel Dostál – imagemakers.cz

Zastřešující organizace

Unie porodních asistentek – unipa.cz

Share This