ZAVOLEJTE nebo NAPIŠTE

Máte otázky ohledně vývoje těhotenství? 

Nejste si jistá svým zdravotním stavem? 

Zajímají vás možnosti péče a průběh porodu? 

Potřebujete podporu ohledně kojení nebo péče o novorozeně?

 

 

ZAVOLEJTE

Potřebujete informace rychle? 

Rádi byste s někým o svých otázkách hovořili?

TEL: 228 229 143

 LINKA JE V PROVOZU KAŽDÝ VŠEDNÍ DEN

PO a ST 9 – 12 HOD

 

ÚT, ČT a PÁ 15 – 18 HOD

NAPIŠTE

Chcete nám raději napsat?

Nejsme právě na Lince?

 NA PÍSEMNÉ DOTAZY ODPOVÍDÁME

OBVYKLE DO DRUHÉHO DNE,

NEJPOZDĚJI DO 72 HODIN.

 

Všechny již zodpovězené otázky najdete ZDE.

Přečtěte odpovědi na NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY.

JSME TU PRO RODIČE A BUDOUCÍ RODIČE

Odpovídáme těhotným ženám, nastávajícím otcům a dalším blízkým osobám.

 

ODPOVÍDÁME ZDARMA

Telefonická a emailová konzultace porodní asistentky je zdarma. Cena hovoru na linku odpovídá ceně volání na pevnou linku, dle tarifu vašeho operátora.

 

JSME DISKRÉTNÍ

Na lince i v poradně zachováváme mlčenlivost a Vaši anonymitu. Nevidíme telefonní číslo volajícího. Při písemném dotazu používáme emailovou adresu pouze k odpovědi na dotaz. Prosím nesdělujte nám osobní identifikační údaje. 

 

ODPOVÍDAJÍ VÁM ZKUŠENÉ PORODNÍ ASISTENTKY

Porodní asistentky mají vysokoškolské zdravotnické vzdělání pro péči v těhotenství, při porodu a po porodu. Naše poradkyně mají navíc roky praxe, školení v telefonickém poradenství a základech krizové intervence.

Snažíme poskytovat služby v nejvyšší kvalitě, kterou telefonní a internetové poradenství umožňuje, kontakt s naší poradnou či linkou však nemůže nahrazovat osobní konzultaci s porodní asistentkou nebo lékařem.

Pokud potřebujete neodkladnou lékařskou pomoc, volejte Zdravotnickou záchrannou službu 155.

NÁŠ TÝM

Bc. et Bc. Světla Francová

Bc. et Bc. Světla Francová

Je porodní asistentka, psychoterapeutka a lektorka předporodní přípravy. Věnuje se celostní péči o ženské zdraví, péči o duši propojuje s tělovými technikami, jako je shiatsu, moxování, baňkování a vodní terapie watsu. Pracuje s těhotnými ženami, s páry, které si přejí otěhotnět, s ženami, které trápí chronické obtíže.
Bc. Michaela Jurášová

Bc. Michaela Jurášová

Je porodní asistentka a certifikovaná poradkyně při kojení a lektorka masáží miminek IAIM. Působí v Ústeckém kraji, v Chomutově a okolí. Poskytuje online konzultace a online předporodní kurzy tak, aby byly informace dostupné pro ženy v celé ČR. Věnuje se Tradiční čínské medicíně, bylinkám a aromaterapii. Při své práci využívá rebozo, osteodynamiku a techniku Spinning babies.
Mgr. et Bc. Michaela Dobrovolná

Mgr. et Bc. Michaela Dobrovolná

Je porodní asistentka a od ukončení studia pracuje na porodním sále v perinatologickém centru. Působila jako koordinátorka online poradny UNIPA, která se částečně přeměnila v projekt Rodím v klidu. Letos dokončila studium na pedagogické fakultě Univerzity Palackého v oboru Učitelství odborných předmětů pro zdravotnické školy. Věnuje se problematice diastázy, šátkování, zavinování, manipulace s miminky a konceptu Harveyho Karpa.
Mgr. Bc. Adriana Bažantová

Mgr. Bc. Adriana Bažantová

Je porodní asistentka a humanitní environmentalistka. Pracovala dva roky v Orlickoústecké nemocnici na gynekologicko-porodnickém oddělení. V současné době je na rodičovské dovolené. Ráda by v budoucnu pracovala jako komunitní porodní asistentka na Rychnovsku. Spolupracuje s perinatálním hospicem Dítě v srdci v Kostelci nad Orlicí, jako dobrovolnice.
Marie Vnoučková

Marie Vnoučková

Marie je porodní asistentka, certifikovaná laktační poradkyně, lektorka přípravy na porod a rodičovství. Pracuje v komunitní péči. 

DÁLE MŮŽETE VYUŽÍT TYTO KONTAKTY :

 

KRIZOVÁ LINKA

Cítím že můj psychický stav je skutečně závažný. Cítím velmi silné obavy či úzkost, mám silné zdravotní potíže, nacházím se v nebezpečné situaci.

V takovém případě neváhejte a co nejdříve volejte na Linku psychické pomoci: 116 123 (NONSTOP a ZDARMA). Pokud je linka nedostupná, obraťte se jiné krizové linky které jsou v provozu.

 

KORONA PORADNA

Mám otázky, které se týkají koronaviru a nemoci COVID-19. Co mám dělat?

Obraťte se přímo na bezplatnou linku zřízenou státem k epidemii. Volejte 1221.

 

PSYCHOLOGICKÁ PORADNA

Chci mít možnost si s někým promluvit o tom, co v této době prožívám a řeším. Jak mám postupovat?

Obraťte se na poradenský web psychologů https://psychoterapie.cz/ nebo terapie.cz, kde můžete najít ověřenou psychoterapeutku nebo psychoterapeuta.

 

S čím vám pomoci bohužel neumíme:

  • Nedovedeme vám najít konkrétní porodní asistentku k domácímu porodu. Kontakty na asistentky ve vašem kraji, které nabízí předporodní a poporodní péči, najdete na naší MAPĚ.
  • Neznáme aktuální situaci v jednotlivých porodnicích. Pro přesné informace prosím kontaktujte přímo porodnice.

Najděte si také podstatné informace a nebo rovnou svou vlastní porodní asistentku

Share This