Dobrý den, ráda bych se zeptala jaký vliv má provedena ventrosuspenze delohy na možnost VBAC?Má to nějaký negativní vliv? Podstoupila jsem resuturu (defekt) za účelem vyřešení spottingu a bolesti, a za účelem možnosti VBAC. V rámci resutury jizvy po akutní sekci (indukce....37tt....hypoxie) mi byla provedena i ventrosuspenze. Předem děkuji Hezký den M
Dobrý den Martino,
píšete, že jste prodělala akutní císařský řez. Po nějaké době, kvůli špinění a pánevním bolestem jste podstoupila resuturu (znovusešití) dělohy, během které byla provedena i ventrosuspenze - podpora dělohy, její zavěšení směrem k břišní stěně. Ptáte se, jaký to má vliv na možnost rodit vaginálně, tzv. VBAC.
Váš dotaz je hodně specifický, roli hraje hodně faktorů. Obecně se doporučuje s dalším těhotenstvím počkat alespoň 2 roky, aby děložní tkáň měla čas se zhojit a zregenerovat. Ženy po předchozí operaci na děloze jsou během dalšího těhotenství a porodu vystaveny komplikacím, jako například poruchám nidace (uhnízdění vajíčka), poruchám růstu placenty a riziku ruptury dělohy. Resutura jizvy včetně ventrosuspenze dělohy je určitě prospěšná pro možné další těhotenství, možnost donosit plod. To, zda bude možné následně rodit vaginálně, zhodnotí porodník, až to bude aktuální. Takto dopředu to nejde předvídat. Záleží na tom, jak se jizva zhojí - bude to viditelné ultrazvukem.
Bohužel Vám nedokážu odpovědět na to, zda bude mít provedená ventrosuspenze dělohy vliv na možný budoucí vaginální porod. Na to by Vám mohl odpovědět nejlépe přímo lékař, který Vás operoval.
Přeji Vám hodně štěstí a kdybyste se chtěla ještě na něco zeptat, napište znovu nebo zavolejte na naši linku.
Snažíme se ženám zdostupnit péči porodních asistentek, bez Vás to ale nezvládneme. Pomozte nám, aby se služby porodní asistentky staly přirozenou součástí péče o rodiny!
Jsme moc vděční za Vaši podporu, bez Vás by to nešlo. Děkujeme!