Безопасное место для ответов на ваши вопросы о беременности, родах и послеродовом периоде.
Наши консультации бесплатны и анонимны, для получения дополнительной информации прочитайте правила консультирования или ознакомьтесь с самыми часто задаваемыми вопросами и ответами.
В архиве ответов на вопросы можно искать по теме или ключевому слову.
Если вам все еще неясно, воспользуйтесь формой, чтобы задать свой вопрос.
Вы также можете нам позвонить!
Каждую пятницу с 15 до 18 часов для вас работают акушерки нашей команды.
Мы оказываем поддержку по телефону на чешском и английском языках.
Dobrý den, Dnes jsem 16+1, prvorodička a už cca týden u sebe pozoruji, co si myslím, že je tvrdnutí břicha. Stává se mi to především v leže na zádech, když jsem v klidu. Když sedím/chodím, tak jsem nic takového nezaznamenala. Dnes jsem to zatím zpozorovala cca 3x, vždy v leže na zádech. Dvakrát to bylo v rozestupu pár minut od sebe. Cítila jsem takový tlak/pnutí ze vnitř břicha a pravá strana podbřišku těsně pod pupíkem byla na omak tvrdá. Druhá strana byla o poznání měkčí. Po chvíli to polevilo. U posledního pomohla až změna polohy. Jedná se o tvrdnutí, i když je to jen na jedné straně? Je normální, že je takto brzy a v klidu? Zároveň se léčím na "smíšenou vaginální infekci", která byla diagnostikována pohledem na základě velmi vodnatého výtoku. Stěry dělány nebyly. Už sedmý den se léčím macmirorem a zbývá poslední globule a poslední dva dny mám výtok vodnatý i s rozpuštěnou globulí. Může ta infekce způsobit tvrdnutí? Kdy by mělo kvůli této případné příčině odeznít? Včera jsem byla v poradně, vše jsem doktorce řekla. Říkala, že do 10 tvrdnutí denně je to v normě. Dělala pouze palpační vyšetření podbřišku a ultrazvuk přes břicho. Nevím, jestli takto lze dostatečně kontrolovat čípek. Také mi říkala, že bakteriální infekce většinou není velký problém. To tvrdnutí mi dělá trochu starosti. Nemůže být miminko ohroženo? Nevím, jestli jsem moc hysterická či má gyn moc laxní. Jinak krevní obraz v normě, moč dle papírku vždy taky dobrá. Myslíte, že to je v pořádku? Děkuji
Dobrý den Kristýno,
máte obavu, zda jste v pořádku. Dělá Vám starost tvrdnutí břicha v 16 týdnu těhotenství. Máte obavu zda to nemůže být způsobené vaginální infekcí. Byla jste v poradně, kde Vám lékařka děla palpační vyšetření a ultrazvuk a vše bylo v pořádku. Dobíráte Macmiror vaginálně.
V šestnáctém týdnu těhotenství, když ležíte na zádech, dosahuje děloha zhruba mezi sponu stydkou a pupek. Samozřejmě se občas může stáhnout. Je to živý orgán, jehož svalové buňky se výrazně v těhotenství zmnožují. Občas můžete cítit že jsou napjatější. Není ale pravděpodobné, že byste to cítila jen na jedné straně a těsně pod pupkem. Tam jsou normálně střeva. Děloha je postupným růstem zepředu zakryje. I v těhotenství můžete cítit v břiše různé tlaky a pnutí “zevnitř”. Zejména pokud při pohybu tlaky poleví, můžeme se domnívat, že se jedná o proces ve střevech.
Je správné, že při vaginální infekci lékařka nedělala žádné vnitřní vyšetření, žádný vnitřní ultrazvuk. Tím by jenom zvyšovala riziko infekce, která by se mohla dostat k vašemu miminku. Měření délky děložního čípku má jen pramalou hodnotu a běžně se v těhotenství nedělá. Poševní mikroflóra může být v těhotenství narušena. Časté jsou kvasinkové infekce někdy i bakteriální. Je dobře, že Vás paní doktorka léčí.
Moc bych Vám přála více klidu. Myslím, že jste v dobrých rukou Vaší paní doktorky. Je jen škoda, že nemáte dostupnou také péči porodní asistentky. Ta by Vám pomohla se více orientovat ve změnách, které těhotenství přináší a třeba by Vám pomohla naučit se vyhmatat, kde máte dělohu. Současný systém postrádá prvky primární prevence, tedy péči, která informuje těhotné tak, aby se pokud možno potížím vyhnuly.
Moc Vás zdravím
Dobrý den,mám dotaz 18.3 jsem byla na ultrazvuku a byla jsem 6+1 a CRL bylo 4,78 mm pak sem byla 19.4 a to jsem byla 11tt a CRL bylo 41,90 mm poslední ms jsem měla 4.2. a pozitivni test jsem měla 1.3…. Kdy se mi povedlo otěhotnět? Bylo to dřív jak 23.2? Děkuji moc! Dělala jsem si i digitalni testy jak ukazuji tydny a to mi vysel 1.3. a ukazal mi 1-2tt pak sem se testovala 6.3 to mi vysel 2-3tt a pak 10.3 a to mi vysel 3+ tt… Dá se digitalnim testum verit?
Dobrý den Karol,
moc Vám blahopřeji k otěhotnění. Zajímá Vás, kdy přesně (na den) došlo k početí. A jak spolehlivé jsou digitální testy.
Pokud máte pravidelný menstruační cyklus v délce kolem 28 dní, tak pravděpodobně ovulujete kolem 14. dne cyklu (ovulace bývá 14 dní před očekávanou menstruací) - ale zdůrazňuji, že je to jen odhad. Zpětně se to dá opravdu těžko vysledovat přesně na den. Ale podle ultrazvuku i digitálních testů vše nasvědčuje tomu, že k početí došlo někdy v době od 18. do 22. února.
Co se týče spolehlivosti digitálních testů, v příbalovém letáku byste měla najít informaci o jejich spolehlivosti a případné odchylce měření. Jak sama píšete, udávají výsledek pouze orientačně, rozhodně ne přesně na den.
Přeji Vám klidné těhotenství.
Dobrý den, jsem v šestinedělí, dnes přesně 4 týdny od porodu, ale 10.den jsem musela na kontrolu do porodnice, protože očistky už téměř nebyly a najednou jsem začala dost krvácet tmavou krví, na ultrazvuku zjistil pan doktor, že hrdlo už je stažené ale děloha ne, očistky asi nemohly dobře odcházet, takže sraženiny se hromadily, pak rozpustily a začly odcházet, proto ta tmavá krev (pokus o dilataci hrdla a injekce mythylendometrinu), na další kontrole po týdnu na ultrazvuku už vše ok, očistky už minimální. Teď jsem ale 4 týdny po porodu a začla jsem lehce krvácet, ale jasně červenou krví (3-4 intimky denně). Ptala jsem se na té poslední kontrole doktora, zda je možné, že by se třeba krvácení objevilo znovu, řekl že samozřejmě, že proto je to šestinedělí. Ale překvapila mě ta jasně červená krev, nepřijde mi to jako očistky, spíš je to jak u menstruace. Kontrolu u svého gynekologa mám ještě za 2 týdny. Je takové krvácení běžné, nebo raději navštívit lékaře dřív? Moc děkuji ta odpověď.
Dobrý den Aumon,
popisujete svoje obtíže s odchodem očistků během šestinedělí. Nyní jste měsíc po porodu a přesto, že už došlo téměř k vymizení očistků, překvapilo Vás slabé krvácení jasně červenou krví na 3 intimky za den. Ptáte se, jestli je to běžné, nebo zda máte navštívit gynekologa dříve, než na konci šestinedělí.
Jak Vám sdělil gynekolog, po celou dobu šestinedělí je možné, že žena krvácí. Děloha se stahuje do původní velikosti a uložení v pánvi. Také chvíli trvá, než se ustálí hladiny hormonů po porodu. Skutečně se může jednat o velmi slabou menstruaci, víc informací o tom, kdy se může po porodu dostavit menstruace najdete zde.
Máte teď několik možností, jak postupovat. Můžete například gynekologovi zavolat a poradit se. Nebo můžete vyčkat do další kontroly. Pokud byste začala krvácet silně (víc než 10 vložek za den), tak raději znovu vyhledejte lékaře. Je dobré se ještě 10 týdnů po porodu nenamáhat, dát si pozor na prochladnutí, dbát na dostatečnou hydrataci a pestrou stravu. Abyste podpořila involuci dělohy, můžete ležet na břiše, během dne pak stáhnout břicho ovázaným širokým pruhem tkané látky, např. šátkem rebozo.
Dobrý den ,jsem po revizi dělohy v 10 TT pro zt.Nyni jsem opět těhotná po ket ,od začátku se HCG drží na nižší hranici ,nyní jsem 8+5 ale dle Uz 6+4 ,srdíčko bije ,plod se hýbe ale má dle měření 6 mm gest Vacek 14 mm ..je nějaká naděje ?hladina HCG na spodní hranici ale do tabulek se vejde ..děkuji za odpověď.
Dobrý den Miluše,
jsem ráda, že jste se obrátila na naši poradnu. Prošla jste si zamlklým těhotenstvím a jste znovu těhotná cestou asistované reprodukce. Hormon HCG se blíží spodní hranici pro daný týden těhotenství, podle ultrazvuku je délka těhotenství přibližně o dva týdny zpožděná oproti očekávání. U plodu je zaznamenaná srdeční akce a pohyb. Ptáte se, jaká je naděje.
Mrzí mě, že jste si prošla zamlklým těhotenstvím, muselo to být pro Vás náročné. Je přirozené, že máte nyní větší obavy o to, aby bylo vše v pořádku. Nejsem odborníkem na ultrazvukovou diagnostiku raného těhotenství. Přesto bych Vás ráda povzbudila. Myslím si, že přítomnost srdeční akce a pohybu je klíčová informace a je to výborná zpráva. Odchylky v dataci a měření být mohou a to platí jak pro spontánní početí, tak i pro početí po IVF. Nezbývá, než čekat.
Dbejte na svoji fyzickou a duševní pohodu, přeji Vám hodně štěstí a trpělivosti.
Dobrý den, jsem necelé 2 týdny po porodu s nástřihem a tedy stehy a před pár dny mě začalo poranění svědit (jen dané místo, tj. nemělo by jít o infekci aj.) - může to být známka hojení a mohu vyčkat, nebo je nutné vyhledat odbornou pomoc? Zároveň cítím pnutí močové trubice, když jdu čůrat, a bolest kostrče - ráda bych z tohoto důvodu po šestinedělí vyhledala fyzioterapii, chci se proto poradit, zda to po šestinedělí stačí, nebo zda se domníváte, že je lepší vyhledat ji co nejdřív a problém řešit hned? Jsem nejistá kvůli klidu, který by měl být v šestinedělí, abych nějak neohrozila sebe a miminko. Moc děkuji!
Dobrý den Zuzano,
píšete, že jste necelé 2 týdny po porodu a znepokojuje Vás hojení porodního poranění.
Je dobře, že nečekáte a chcete Váš dyskomfort řešit hned. Ano, svědění je projevem hojení tkáně. Nebojte se během sprchování dotknout se jizvy, šetrně poklepat, mírně stlačit. Používejte jen chladnou vodu, eventuelně i mycí gel určený pro intimní hygienu. Po umytí můžete jizvu opláchnout např. roztokem Rosalgin a aplikovat hojivý gel z dubové kůry. Také je oblíbený chladivý bylinný balzám na hráz Mithra, který vyrábí Nobilis Tilia. Pokud ještě odcházejí očistky, na vložku můžete nakapat pár kapek tea tree oleje nebo levandulového oleje. Také můžete občas jizvu chladit ledem (obaleným např. látkovou plenou) tak, aby Vám to bylo příjemné.
Fyzioterapeuta můžete vyhledat a oslovit už nyní a ošetření s ním naplánovat ideálně po šestinedělí, kdy také můžete začít jizvu masírovat.
Pnutí močové trubice a bolest kostrče mohou souviset s ochabnutím pánevního dna po porodu. K správné funkci pánevního dna Vám pomohou i Kegelovy cviky, které zlepšují svalový tonus, podporují hojení a stimulují krevní oběh. Stačí pár minut denně společně s hlubokým břišním dýcháním. Máte pravdu, v šestinedělí je důležitý klid. Nezapomínat na pestrou stravu, dostatek tekutin, nenamáhat se a necestovat daleko od domova. Volit přiměřený pohyb, s cviky na posilování celého těla pomalu začínat a zátěž zvyšovat postupně.
Přeji Vám klidné šetsinedělí.
Dobrý den, čeká mě porod císařským řezem (placenta praevia centralis totalis), při kterém bude nutné říznout do placenty, neboť ta leží přes celou přední stranu břicha. Je tedy vyšší pravděpodobnost krvácení. Anestezie by měla být částečná. Výber porodníc se tímto dost zužil a já si vybrala porodnici na Vinohradech, kde má částečnou smlouvu i má gynekoložka, která mě bude nakonec i operovat. Snažila jsem se tedy zjistit co nejvíce informací o průběhu porodu a následné péči o mě a mimčo (bonding, vyšetření, nadstandartní pokoj s rooming-in, přítomnost otce, pobyt na JIP apod.). Celkem jsem vedla 4 rozhovory - 2x jsem do porodnice volala, mluvila se sestrami v poradně a s doktorem, který mě také bude operovat. Každý mi poskytl jiné informace a já jsem dost nervozní z toho, že nebudu moci nic ovlivnit a že mé porodní přání nebude vyslyšeno. Nejvíce mě děsí tyto informace: - po porodu bude mně a manželovi dítě odebráno a převezeno na novorozenecké oddělení, kde se musí údajně alespoň 3 hodiny prohřát, než ho převezou manželovi na nadstandatrní pokoj. - po porodu budu já odvezena na tzv. dospávací pokoj typu JIP, kde mě budou 12-24 hodin monitorovat. Dítě mi budou nosit sestry (ne manžel kvůli sterilnímu prostředí) jednou za 3 hodiny. Údajně mě nelze monitorovat na nadstandartním pokoji za přítomnosti mimča a manžela. Nejvíce se bojím toho, že nebudu moci s dítětem ležet skin-to-skin, že se nám nespustí kojení a že bude dítě dokrmováno bez mého vědomí a souhlasu. Zároveň si nedokážu si představit, že bych byla schopná na dospávacím pokoji opravdu něco dospat při vědomí toho, že jsem ještě pořádně neviděla své dítě. Nevíte, jak se prosti těmto standartům ohradit? Jak docílit toho, abych nebyla dlouho bez dítěte a aby proběhl bonding? Komu konkrétně mám sdělit svá přání? Lékaři, sestry na pordadně, sestry na šestinedělí a sestry na novorozeneckém mají každý jiné informace. Předem Vám moc moc děkuji! S pozdravem, Jitka
Dobrý den Jitko,
děkuji za Váš dotaz. Chystáte se porodit císařským řezem ve Vámi vybrané porodnici a zajímá Vás, jak bude probíhat následujících 24 hodin po porodu z hlediska péče o Vás, novorozence a vašeho vzájemného kontaktu (bonding). Dostali se k Vám protichůdné informace, jste nervózní z toho, že nebudete moct nic ovlivnit a Vaše porodní přání nebude vyslyšeno.
Je dobře, že se chcete zodpovědně připravit na první hodiny po porodu, které jsou tak důležité i pro nastartování kojení. Doporučila bych Vám všechna Vaše přání sepsat, sestavit si porodní přání, které můžete předem konzultovat nejlépe s primářem gyn.-por. oddělení ve Vámi vybrané porodnici. Každá porodnice má svoje postupy péče - jsou jen doporučené a Vy a otec dítěte, jako jeho zákonní zástupci, máte právo být s ním v nepřerušovaném kontaktu (resp. má na to právo vaše dítě). Zeptejte se konkrétně na vše, co Vás zajímá. Proč je důležité, abyste ležela na dopspávacím pokoji a ne rovnou na nadstandartním pokoji. Jak porodnice zajistí právo dítěte na nepřetržitou přítomnost zákonného zástupce? Řídí se porodnice 10 kroky WHO a Unicef k podpoře kojení?
Popřípadě můžete společně najít nějaký kompromis. Například partner by mohl být s Vámi na dospávacím pokoji na židli, pokud bude na dospávacím pokoji ještě jiná pacientka - je možné vás oddělit plentou kvůli soukromí. Zeptejte se primáře, jestli mají v jejich porodnici zkušenost s laskavým císařským řezem - bonding přímo na operačním sále - víc informací o laskavém císařském řezu najdete zde.
S pediatry na novorozeneckém oddělení pak můžete probrat Vaše přání bondingu novorozence na hrudi otce. Je možné, aby otec novorozence doprovázel i na novorozenecké oddělení - pokud si to bude přát a vezme si ústenku, plášť, měli by mu to umožnit. Zeptejte se, proč je nutné, aby se 3 hodiny novorozenec prohříval v inkubátoru, místo na hrudi otce. Co se týče přikládání - skin to skin se dá realizovat samozřejmě i na dospávacím pokoji, novorozenecké sestry Vám pomohou. Není nutné ani žádoucí, aby byl novorozenec ve sterilním prostředí. Také máte možnost poohlédnout se po jiné porodnici, kde Vám vyjdou vstříc.
Přeji Vám, aby Vaše přání byla vyslyšena a z porodnice jste odcházeli spokojení.
Dobrý den,psala jsem vám dotaz s tim 25 dní od ovulace… 4,78 mm měřilo embryo na ultrazvuku…to odpovídá kolik dní od početí?? To je teda starší jak 25 dní od ovulace? Já si ovulaci nehlidam takze netusim kdy byla, ptám se podle pohlavních styku jak sem měla protoze sem měla 16.2 18.2 19.2 a 23.2 …tak k jakýmu dni to odpovídá?? Toho 23.2 to už nemohlo být nee?? Kdyz jsem 18.3 byla na gynekologie a embryo měrilo těch 4,78 mm… Děkuju moc za odpověď
Dobrý den Markéto,
udáváte čtyři možnosti početí během jednoho týdne. Není v mých schopnostech Vám říct, který den jste počala. Diagnostika takto raného těhotenství je v kompetenci lékaře. Lékař může posoudit v jakém stadiu vývoje embryo je. Pravděpodobně neurčí datum početí s přesností dne, ale spíš týdne. Může Vám říct, zda jste počala spíše na začátku nebo na konci týdne, který popisujete. Pokud Vám lékař řekl, že těhotenství je 25 dní staré, pak si od 18.3. odečtěte v kalendáři 25 dní. Vyjde Vám datum početí. Pokud to bylo letošního roku, nezapomeňte, že byl přestupní a únor měl tedy 29 dní :)
S pozdravem
Dobrý den, mám Leidenskou mutaci homozygotního typu a jsem poprvé těhotná. Na hematologii mi bylo sděleno, že bych neměla přenášet a také že nesmím využít epidural. Celé těhotenství (následně i v šestinedělí) si píchám injekce inhixu 0,6. Můžu se prosím zeptat z jakého důvodu nesmím přenášet, nebo využít epidural? Lékařka na mě bohužel neměla dostatek času a nic moc mi k tomu neřekla. Na případné vyvolání se mi moc nechce, a tak bych už předem chtěla znát možná rizika, abych měla čas si vše promyslet. Děkuji za odpověď.
Dobrý den Veroniko,
zajímá Vás proč nemůžete využít během porodu epidurál a proč byste něměla přenášet pokud máte Leidenskou mutaci a pícháte si denně Inhixiu.
Epidurální analgezie nebo i anestezie se nemůže použít z důvodu toho, že se při ní napichuje páteřní kanál a při používání léčiv ředících krev by mohlo hrozit krvácení právě do páteřního kanálu. Ředit krev v případě Leidenské mutace je však nutné z důvodu prevence krevních sraženin jejichž pravděpodobnost je v případě homozygotní formy výrazně vyšší než u heterozygotní. Antikoagulační léčba což Inhixie je, účinně snižuje riziko vzniku trombózy. Dále byste měla vědět, že není dobré kouřit a pít alkohol zároveň je dobré dostatečně pít vodu a mít přiměřený pohyb.
Přenášení souvisí spíš s obavou, že s Leidenskou mutací se pojí riziko preeklamsie a růstové retardace a dalších potíží s placentou a tím se zvýšeným rizikem komplikací. Lékaři se mohou přiklánět k indukci právě proto, aby případným potížím předešli. I indukce může mít svá rizika je proto dobré zvážit všechna pro a proti. Je proto nesmírně důležité o všem mluvit. Zdravotníci mají mít informace, vy zase máte své preference.
Doufám, že v porodnici kde se chystáte rodit, budou mít zdravotníci více času a vše Vám náležitě objasní. Měla byste se mít možnost ptát na vše co Vás zajímá s ohledem k vašemu zdravotnímu stavu Jedině když máte dostatek informací můžete učinit informovaná rozhodnutí. Medicína není bez rizik. Vždy byste měla nalézt tu pro Vás nejpřijatelnější variantu. Zdravotníci by Vám v tom měli pomáhat.
Moc držím palce, aby žádné potíže nenastaly.
Dobrý den. Chtěla bych se zeptat na váš názor . Byla jsem na 3 screeningu kde mě zjistila že miminko váží jen 1400g což je prej málo na 31+6 TT, také měřili všechny cévy a další vyšetření. Ty dopadli dobře vše mám v pořádku i placentu jen že je tedy malé miminko a že se to bude hlídat a měřit častěji. Doporučili mě další kontroly s tím že mě má dát paní gynekoložka žadanku na další měření . Paní gynekoložka mě doporučila abych už na další měření a hlídání miminka chodila do nemocnice kde jsi mě pohlidaji a případně v budoucnu pokud miminko bude stále malé nebo nebude přibývat na váze vyvovali porod
. Šla jsem tedy na kontrolu do nemocnice kde mě vzali krev i moč udělali měření cév to dopadlo v pořádku, všechny výsledky mám dobré akorát miminko je menší. Tam mě paní oznámila úplně to samé když nebude přibíhat na váze že by klidně vyvolali porod už 37+8 TT . A mě by zajímalo z jakého důvodu se musí porod nechat vyvolat když mám všechny výsledky dobré jak cévy tak i placentu jen je miminko menší a nepřibírá podle tabulek . Já jsem byla taky menší měla jsem pod 3 kg 2800g plus mínus a narodila jsem se v den termínu sama bez vyvolání. Budu ráda za váš názor a vysvětlení. Děkuju Slavíková.
Dobrý den Simčo,
ve 32. týdnu těhotenství vám naměřili váhový odhad miminka 1 400g což je méně než je průměr. Byly Vám doporučeny častější kontroly. Všechny testy dopadly dobře. Zajímá Vás z jakého důvodu by bylo dobré vyvolat porod.
Velikost miminka je jeden z ukazatelů toho, že se mu dobře daří, že prospívá. Někdy se stane, že placenta hůře zásobuje živinami, pak miminko méně roste ale zároveň může mít i dlouhodobý nedostatek kyslíku, což není dobré. Je proto správné, že paní doktorka, když zjistila, že je miminko menší než obvykle miminka bývají, Vás poslal do nemocnice. Tam udělali všechny potřebná vyšetření a neobjevili žádnou nedostatečnost. Je tedy pravděpodobné, že miminko je zdravé, jen menší než jiná miminka. Důležité je, aby nadále rostlo a prospívalo. To budou v nemocnici kontrolovat. Porod by bylo dobré vyvolat tehdy, kdyby se přišlo na to, že mu nefunguje placenta tak jak má, že se zhoršují průtoky v tepnách, protože to může ohrožovat jeho zdraví. Pokud bude vše v pořádku, porod se vyvolávat nemusí i když bude menší, tak jako jste byla třeba Vy.
Přeji Vám i Vašemu miminku jen zdraví, žádné potíže.
Dobrý den, lehce mě vylekal lékař, který mi prováděl 3. src. vyšetření. Všiml si nápadnějšího konce tlustého střeva (v lékařské zprávě se konkrétně píše: nápadnější lumencolon, sigmoideum a rectum, ale průměr nepřesahuje 10mm, navíc sliznice análního kanálu bpn). Chtěla bych se zeptat, jestli se mám u miminka něčeho obávat, nebo je tento nález v normě. Předem děkuji za odpověď.
Dobrý den Jano,
byla jste na ultrazvukovém vyšetření ve 3. trimestru.
Lékař si všiml nápadnějšího konce tlustého střeva. Ptáte se zda se máte něčeho obávat nebo zda je tento nález v normě.
Je mi líto toho, že Vám lékař k vyšetření nic neřekl. V jeho kompetenci je nejen popsat co vidí, ale i to, co to znamená. Lumen je vnitřek v tomto případě tlustého střeva. Sigmoideum je esovitá klička, rektum je konečník. Sliznice těchto orgánů je bpn, to znamená bez patologického nálezu. Co znamená, že je nápadnější to opravdu nevím. Doufám, že nic. Pokud by to bylo znepokojivé, pravděpodobně by Vám to lékař řekl, popřípadě by předepsal další vyšetření či konzultaci s neonatologem nebo něco takového. Pokud neřekl, neudělal nic, nic znepokojivého bych neočekávala. Každopádně si zprávu můžete vzít na další kontrolu a zeptat se.
Přeji klidné dny a zdravé miminko.
Мы стараемся сделать акушерскую службу более доступной для женщин, но без вас нам этого не сделать. Помогите нам сделать акушерские услуги естественной частью заботы о семье!
Мы очень благодарны за вашу поддержку, без вас мы бы не справились. Спасибо!